Unit Conditions
| Battery Health | 72% |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | Without Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
iPhone XS Max 256Pre-owned
Space Gray| official| 256GB
৳25499 Tk
The iPhone XS Max offers a 6.5-inch OLED display with stunning color accuracy, A12 Bionic chip for high performance, and a dual 12MP rear camera. With a 3174 mAh battery, it provides efficient power and lasting performance.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
256GB
4GB
Region:official
specifications
| Display Size | 6.5 inches |
| Display Type | Super Retina OLED |
| Display Resolution | 2688 x 1242 pixels, 458 PPI |
| Dimensions | 157.5 x 77.4 x 7.7 mm |
| Weight | 208 grams |
| SIM | Nano-SIM, Dual SIM (with eSIM support) |
| OS | iOS 12, upgradable to iOS 16 |
| Chipset | Apple A12 Bionic (7 nm) |
| Network | 4G LTE, VoLTE, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0 |
| Memory | 4GB RAM, 256GB internal storage (non-expandable) |
| Main Camera | Dual 12 MP (Wide + Telephoto), OIS, 4K video recording |
| Selfie Camera | 7 MP, f/2.2, 1080p video recording |
| Sensors | Face ID, Accelerometer, Gyroscope, Barometer |
| Battery Info | 3174 mAh, Qi wireless charging, Fast charging (50% in 30 minutes) |
| Other Features / Info | Water and dust resistance (IP68), Stereo speakers, Apple Pay, True Tone display |



